. - مطالب خرداد 1392صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
شهادت مولا علی تسلیت باد، شهاد امیرالمومنین تسلیت باد، علی (ع)
خوش آمدید

دربــــــــــــاره تارنمــــــــــــا

امروز روز هدایت نسل های آینده است.کمربندهایتان راببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است.امروز روزی است که خدا اینگونه خواسته است..ودیروز خدا آن گونه خواسته بود و فردا انشاا...روز پیروزی جنود حق خواهد بود....
"حضرت روح ا..." 

وصیتنـــامـــه شهـــــدا

نظر سنجی

شما اینده اقتصادی کشور رو چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعت

امکانات دیگر

حامیان دکتر جلیلی استات فارس


 

................. تصاویر تصادفی

پشتیبانی آنلاین

معرفی تارنما به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by1afsar.ir

آمــــــــار تــــارنــمــــــــا

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان: 1
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازدید :
آخرین بروزرسانی:

مدیــــــــر تــــارنــمــــــــا

خوش آمدید

| نویسنده: افسر جوان

وعده دیدار ما امروز (19/03/1392) ساعت 17 ورزشگاه شهید دستغیب شیراز ...

.....................................................

مقاومت پیروز استموضوع: سیاسی موضوع: تک نوشت | نویسنده: افسر جوان
سعید جلیلی امروز در دیدار با امام جمعه اردبیل در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: من کاندیدای دولت نیستم بلکه سرباز ولایت هستم و خداوند روزی را نیاورد که از این خط راه به انحراف ببرم.

به گزارش فارس، وی در ادامه تصریح کرد: اگر دچار انحراف و کج‌روی شدم بدون تعارف مردم مرا مؤاخذه کنند و در این مسیر که تا لحظه مرگ ولایت‌مدار می‌باشم، با هیچ کس تعارف ندارم.

جلیلی خاطر نشان کرد: جوانان این کشور در سفرهای شهرستانی و استانی به صراحت به من می‌گویند تا زمانی که پشت سر آقا هستید با تو هستیم و گر نه عهد و پیمانی با جریان، گروه و فردی نداریم.

این مسئول با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی و ولایت و رهبری را دنبال می‌کنم، اضافه کرد: بنده در اهدافم صادق هستم و امیدوارم این وجه تمایز بنده با سایر کاندیداها تا همیشه جاودان و ماندگار بماند.

وی بیان کرد: گفتمان بنده گفتمان ولایتمداری و ارزشمندی است و هرگز در این مسیر از راه حقیقی زاویه پیدا نمی‌کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری یادآور شد: کوچک‌ترین انحراف و زاویه گرفتن از این مسیر را خطا و اشتباهی بزرگ می‌دانم و معتقدم هر کس در این مسیر اشتباهی را انجام دهد به عهد و وفای خود پایبند نبوده است.

جلیلی ادامه داد: در نشان دادن ولایت‌مداری خود اولین نشست خود را در استان اردبیل با نماینده ولی فقیه گذاشتم تا ثابت کنم که در عهدی که با مردم بسته‌ام در اطاعت‌پذیری محض از ولایت لحظه‌ای کوتاه نمی‌آیم.

وی گفت: اطاعت از ولایت چیزی نیست که در حد حرف و سخن باشد بلکه در عمل باید این ولایت‌مداری مشخص باشد.موضوع: تک نوشت موضوع: جنگ نرم | نویسنده: افسر جوان

سعید جلیلی را از زمستان ۷۸ می‌شناسم؛ زمانی که کاندیدای انتخابات مجلس ششم در مشهد شد.

در یکی از جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخش یکی از بچه‌حزب‌اللهی‌ها ازش پرسید: «آقای جلیلی! شما جبهه رفته‌اید؟». هنوز خیلی‌ها متوجه مصنوعی بودن پای سعید جلیلی نشده بودند.

اینطور وقتها من باشم، پای مصنوعی‌ام را روی میز می‌گذارم و می‌گویم: ریا نشه، بله! سعید جلیلی اما گفت: یک کمی بودم!

این طرز جواب دادن سعید جلیلی، سؤال‌کننده را به شک انداخت که شاید دکتر جلیلی جبهه نرفته؛ یا فقط سری به جبهه زده بوده. پرسید: چقدر؟ آقای جلیلی دوباره گفت: «کمی». حالا شک جوان باز هم بیشتر شد و گفت: «آقای جلیلی شفاف باشید؛ چقدر جبهه بوده‌اید؟» و هرچه او اصرار کرد، آقای جلیلی با لبخند، بالاخره جواب جوان را درست نداد؛ چه برسد به اینکه بگوید جانباز است و پای راستش مصنوعی است.

***

آن روزها خبرنگار بودم. سردبیر، من را به همایشی فرستاده بود که قرار بود سعید جلیلی از سخنرانانش باشد. گفته بود فقط بروم و با سعید جلیلی مصاحبه کنم و برگردم.

سخنرانی سعید جلیلی که تمام شد، خبرنگارها ریختند دورش که سؤال بپرسند؛ ولی دکتر جلیلی گفت: امروز مصاحبه نمی‌کنم.

خبرنگارها سابقۀ اینطور چیزها را زیاد دارند. ولی گاهی در بین خبرنگارها کسی که اصرار بیشتری به مصاحبه دارد، دنبال مقام مسئول می‌رود تا در یک جای خلوت و به‌دور از چشم بقیۀ خبرنگارها مصاحبه‌اش را انجام دهد. معمولاً هم مسئولین اینطور وقتها خبرنگار را دست خالی برنمی‌گردانند. من هم طبق همین سنت، دنبال دکتر جلیلی رفتم تا جایی که خبرنگار دیگری نیست، مصاحبه‌ام را انجام دهم. اگر مصاحبه نمی‌کردم، رفتنم به آن همایش، کلاً بی‌خاصیت بود.

پشت سر دکتر جلیلی رفتم تا جایی که خلوت‌تر بود. سلام کردم؛ برگشت و خیلی گرم احوالپرسی کرد از خودم و خانواده. بعد از احوالپرسی گفتم: «آقای دکتر! من امروز فقط برای پرسیدن یک سؤال از شما به این همایش فرستاده شده بودم. لطفا دست خالی برم نگردانید.» با لبخند و خنده‌ای که معمولاً جلوی دوربینها کمتر از او دیده می‌شود(!)، جواب داد: نه؛ الان بقیۀ خبرنگارها را رد کردم و اگر جواب شما را بدهم، پارتی‌بازی می‌شود!

با شناخت و سابقه‌ای که ازش داشتم، می‌دانستم که وقتی می‌گوید «نه»، یعنی نه! با این حال، دوباره توضیح دادم که آقای دکتر، اگر با من مصاحبه نکنید، امروزِ من کلاً به فنا رفته! اما مصاحبه نکرد تا شائبۀ پارتی‌بازی پیش نیاید!

***

به گمانم اواخر سال ۸۴ یا اوایل سال ۸۵ بود. چند ماهی از سمت جدید دکتر جلیلی گذشته بود که معاون اروپا-آمریکای وزیر خارجه شده بود. هنوز چهره‌اش رسانه‌ای نبود و کسی هم نمی‌شناختش.

جمعه‌ای در مشهد، با خانمم رفته بودیم نماز جمعه. از نماز جمعه که برمی‌گشتیم، هنوز در محدودۀ حرم بودیم که سعید جلیلی را تنها دیدم. به خانمم نشانش دادم و گفتم: کسی باور می‌کند این آقا، مهمترین معاون وزیر خارجه است؟!

سلام و علیکی کردیم با دکتر و رد شدیم. از باب‌الجواد بیرون رفتیم. به گمانم موتور داشتم. تا رفتیم موتور را برداریم و برویم، کمی طول کشید. سوار موتور که شدیم، دویست-سیصد متر جلوتر آقای جلیلی را دیدم که بدون وسیله دارد کنار خیابان پیاده می‌رود و ظاهرا دنبال وسیله‌ای می‌گردد تا سوار شود. سعید جلیلی خودش مشهدی است و می‌داند که اینطور وقتها بیرون حرم امام رضا فقط تاکسی دربست پیدا می‌شود؛ و گرنه بسختی می‌شود تاکسی پیدا کرد. حالا آقای معاون وزیر، نه‌تنها ماشین و راننده نداشت، به‌نظرم داشت دنبال موتور کرایه‌ای می‌گشت تا بگیرد و سوار شود! تا نزدیکی‌های چهارراه خسروی که به‌خاطر ازدحام جمعیت، سرعت من هم کم بود، برمی‌گشتم و می‌دیدم که هنوز وسیله‌ای گیرش نیامده.

یادش بخیر معاونین وزیر که نه؛ مدیرکلهای زمان بعضی‌ها!!

نویسنده : نوید رضا

................................................................

پ.ن 1 : شرکت در نظرسنجی فراموش نشود ...

 


 موضوع: جنگ نرم موضوع: سیاسی موضوع: تحلیلی | نویسنده: افسر جوان

دکتر جلیلی خود گفته است که انتخابات برای ما فقط طریقیت ندارد -یعنی فقط به دنبال نتیجه و رای آوردن نیستیم- بلکه موضوعیت نیز دارد -یعنی باید یک مدل انتخاباتی نیز ارائه دهیم- لذا تمام تلاش خود را کرده است که این را در مشی خود رعایت کند. از همین رو در این نوشته تلاش شده است تا مجموعه‌ای از تمایزات و ویژگی‌های مشی تبلیغاتی دکتر جلیلی که موید این مشی است ارایه گردد.
۱٫ جلیلی وعده نمی دهد
به خلاف اکثر کاندیداهای محترم که وعده می دهند که ۱۰۰ روزه یا دوساله اقتصاد را اصلاح می کنند و یا فلان یارانه را می دهند و … جلیلی تا کنون چنین وعده ای نداده است و مشکل اصلی را گفته است. شاید اینگونه برداشت شود که جلیلی برنامه ندارد اما اینگونه نیست نگاه جلیلی در این حوزه نیز متفاوت است او اعتقاد دارد که برنامه نیز حدودی دارد. نمی شود چندصد و یا چند هزار صفحه بنویسیم و بگوییم این برنامه ماست پس اسناد بالادستی، قوانین برنامه و … چه می شود؟! لذا برنامه باید حاوی سازوکارهای اجرایی اسناد و برنامه های مصوب کشور باشد.
۲٫ جلیلی از گذشته خود نان نمی خورد
جلیلی یک جانباز است و یک پای خود را در دفاع مقدس از دست داده است اما تقریبا جایی یافت نمی شود که از این موضوع استفاده کرده و یا آنرا طرح کرده باشد. حتی در سایت دکتر جلیلی این شایعه که ایشان در مذاکرات پای مصنوعی خود را روی میز گذاشته است را نیز تکذیب می‌کنند.
به خلاف برخی نامزدهای محترم که نسبت های خود را با امام و رهبری و یا جنگ تحمیلی به رخ مردم می‌کشند او بر هیچ کدام از اینها تاکید نمی‌کند. شاید از امام و رهبری دستخط هم نداشته باشد اما نشان داده اهل این کارها نیز نیست.
۳٫ جلیلی دولت گذشته را تخریب نمی کند.
نقد های جلیلی کلی است و مربوط به این دولت وآن دولت نمی شود البته اگر نظرش را بخواهند، بدون هیچ حب و بغض نسبت به دولت نظرش را می گوید. از تخریب دولت برای اثبات خود استفاده نمی کند و آنرا ابزاری برای رای آوردن استفاده نمی کند. البته این داستان تا حدی نیز برای او گران تمام شده است که او را منتسب به دولت می کنند چرا که دولت را نقد نمی کند؟!
۴٫ جلیلی در مواضعش صریح است
اکثر کاندیداهای محترم موافق تز سازش و نرمش و تنش زدایی در مقابل غرب هستند اما جرات نمی کنند اینرا به صراحت مطرح کنند، اما جلیلی علیرغم آنکه می داند رای یک عده را از دست می دهد به صراحت بر مقاومت تاکید می کند و تنش زدایی را از اصل نادرست و مطرح کردن لفظ تنش را نیز غلط می داند. او معتقد است ما تنش ایجاد نکرده ایم و نباید این مسئله باعث آن شود که از ابزار تنش بخواهند غربی ها از آن امتیاز بگیرند.
۵٫ جلیلی حتی از عملکردش هم نان نمی خورد
همه از عملکرد شورای عالی امنیت ملی تنها، مسئله هسته ای را در ذهن دارند اما تقریبا در سال های گذشته نزدیک به ۷۵ درصد کار شورا در غیر هسته ای و خصوصا در مسائل اقتصادی بوده است اما جلیلی به چند دلیلی راضی به گفتن این حرف ها و نوشتن آن به پای خود نیست. یک دلیل مسئله امنیتی بودن برخی از این امور است که جلیلی راضی نیست که امنیت کشور را هزینه خودش کند و نباید بکند. دومین دلیل آن است که جلیلی اعتقاد دارد که این کارها کار همه است و دیگران هم درگیر بوده اند و به صراحت گفته است که “اگر می خواهید بگویید که این کارها شده است نگویید که فقط شورا دخیل بوده است” بلکه بقیه هم بوده اند. نمونه این امر در پورتال ارزی، دستگیری ریگی و … دیده شده است. از دیگر سو جلیلی معتقد است که دستگاه های اجرایی بار اجرایی کار را به دوش می کشند و مایلند که کار به نام آنها تمام شود و اگر این گونه نشود همراهی نکرده و کار شکست می خورد و صرف به دلیل اینکه کار پیش رود راضی به آن است که دستگاه های اجرایی کار را به نام خود بنویسند اگرچه کار با راهبری و مدیریت شورا و شخص ایشان انجام شود.
۶٫ جلیلی در تبلیغات نیز به دنبال آزادسازی ظرفیت ها است
جلیلی اعتقاد دارد که در تبلیغات نیز هر کس خودش مایل است بیاید و کار کند و کسی را نباید مجبور به کار کرد و لذا تقریبا تنها کاندیدایی است که جریانات خوجوش مردمی و جوانان برای او وارد عمل شده اند و حاضرند برای او هزینه کنند. جلیلی از همین دوره تبلیغات نشان داد که به ظرفیت های مردمی معتقد است. شاید تعداد ستادهای خودجوش او تاکنون از چند صد ستاد و وبلاگ ها و سایت های خودجوش حامی او از عدد ۱۵۰۰ نیز گذشته است و به اذعان رسانه های غربی تنها کاندیدای معتقد به نظام است که برای او کمپین دعوت شکل گرفته است. حتی مستند تلویزیونی دکتر جلیلی هم علی رغم درخواست بزرگترین چهره‌های انقلاب در سینما با فراخوان از گروه‌های متفاوتی از مستندسازان جوان و در نهایت انتخاب یکی از مستندهای ساخته شده صورت گرفت.
۷٫ جلیلی به بهای رای آوردن خود را وامدار کسی نکرده است
جلیلی تا کنون خود را نماینده هیچ کس اعلام نکرده است، البته جلوی کسی را نیز برای حمایت نگرفته است. هیچ وقت به سراغ کسی و یا تیمی و یا حزبی نرفته است که شما بیایید از ما حمایت کنید و یا اینکه بخواهد چشم داشتی به ظرفیت های آنها داشته باشد. اگرچه دولت و حریاناتی مانند جبهه پایداری هنوز ظرفیت های جدی دارند اما نمایندگی آنها را نیز تکذیب کرده و نگران از دست رفتن پایگاه آنها به نفع خود نبوده است.
از سوی دیگر به لحاظ مالی نیز به شدت تاکید دارد که هر کس کمکی می کند نباید توقعی داشته باشد و حتی به او رسید هم ندهید که فردا مدعی نشود. معتقد است از کسی توقع کمک نداریم و اگر کمک کرد توقع بعدی نداشته باشد همه اینها به این دلیل است که نمی خواهد وامدار آنها باشد.
۸٫ جلیلی اهل ریخت و پاش در تبلیغات نیست
تا این لحظه جلیلی نشان داده است که اهل ریخت و پاش در تبلیغات هم نیست به خلاف برخی نامزدهای دیگر که در دوره ای گذشته هزینه های میلیاردی انجام داده اند
۹٫ جلیلی عوام فریبی نمی کند
اصولا جلیلی نه بلد است و نه می خواهد که عوام فریبی کند یعنی نه شعارهای تند علیه فساد و مشکلات اقتصادی می دهد که مردم را تحریک کند و نه به کاندیدهای دیگر حمله می کند که بخواهد قدرت نمایی کند. در داستان مفاسد اقتصادی نگفته است که اسم فلان کس را اعلام می کنم و یا از کسی اسم نبرده است و یا داستان را سیاسی نیز نکرده است که مثلا اطرفیان فلان کس این کار را کرده و یا باندهای قدرت و ثروت و مافیا این کار را کرده اند بلکه می گوید عدم شفافیت باعث می شود که این گونه شود و باید فرآیندها را شفاف کرد.
از سوی دیگر جلیلی تمام تلاش خود را کرده است که از عنصر حرکات احساسی برای جلب نظر مردم استفاده نکرده است حتی در مستند تبلیغاتی خود نیز تمام تلاش خود را کرده بود که این کار را نکند و در مستند نیز یک مسئله جدی مانند مسئله هسته ای را مطرح کرده است. اگر چه برخی موارد مانند حمل کیف توسط شخص خود و یا دادن چفیه به مردم را نیز می توانستند حذف کنند. اما شخص خودش این تلاش را نکرده است و اصرار دارد که شفاف و غیر احساسی صحبت کند.
۱۰٫ جلیلی بر گفتمان تاکید می کند و نه شخص خود
جلیلی در صحبت های خود همواره بر گفتمان تاکید می کند و می گوید که این گفتمان انقلاب اسلامی و گفتمان مقاومت است که این ظرفیت ها را دارد که کشور را نجات دهد و پیش ببرد و نمی گوید که شخص خودش می تواند کشور را نجات دهد و ظرفیت ها را آزاد کند. نمی گوید که من این کار را می کنم بلکه می گوید باید اینگونه بشود. جلیلی با این کار انتخابات را بازی برد و باخت ترسیم نکرده است بلکه او همواره که قبلا هم نیز گفته است که باید گفتمان سازی کرد و از دل این گفتمان است که رئیس جمهور در می آید، لذا همه همان ابتدا به او اعتراض می کنند که با گفتمان که نمی شود رای آورد بلکه باید شعار و وعده داد! اما او اصرار دارد که ابتدا مواضع و ارزش های انقلابی اش را بیان کند زیرا انتخابات را فرصتی می داند که این ارزش ها مطرح شود و این ارزش ها ملاک قرار نگیرد و نه شخص افراد.

سید حسن موسوی فرد

....................................................................................

پ.ن 1: شرکت در نظرسنجی تارنما فراموش نشود ....

تعداد صفحات :2
    1   2  

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic