. - مطالبات امام خامنه ای (ارواحنا له الفدا) از دانشجویان 5 (آگاهی سیاسی)صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
شهادت مولا علی تسلیت باد، شهاد امیرالمومنین تسلیت باد، علی (ع)
خوش آمدید

دربــــــــــــاره تارنمــــــــــــا

امروز روز هدایت نسل های آینده است.کمربندهایتان راببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است.امروز روزی است که خدا اینگونه خواسته است..ودیروز خدا آن گونه خواسته بود و فردا انشاا...روز پیروزی جنود حق خواهد بود....
"حضرت روح ا..." 

وصیتنـــامـــه شهـــــدا

نظر سنجی

شما اینده اقتصادی کشور رو چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعت

امکانات دیگر

حامیان دکتر جلیلی استات فارس


 

................. تصاویر تصادفی

پشتیبانی آنلاین

معرفی تارنما به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by1afsar.ir

آمــــــــار تــــارنــمــــــــا

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان: 1
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازدید :
آخرین بروزرسانی:

مدیــــــــر تــــارنــمــــــــا

خوش آمدید
موضوع: امام خامنه ای موضوع: تحلیلی | نویسنده: افسر جوان

از منظر رهبر انقلاب اگر دانشجو از لحاظ جهت گیری فکری و سیاسی دچار انحراف باشد، مصیبت بزرگی خواهد بود. اگر جهت زندگی دانشجو این باشد که به مسائل جامعه و آنچه که می گذرد، بی اهمیت، بی اهتمام، بی علاقه و بی مبالات باشد، مصیبت خیلی بزرگ است. اگر یک دانشجو آگاهی سیاسی نداشته باشد، به زودی در کوران حوادث دچار بی بصیرتی شده و در دام دشمن گرفتار خواهد شد. عده ای فعالیت سیاسی دانشجویان را در عضویت در تشکل ها و احزاب سیاسی تعریف می کنند، ولی بصیرت دانشجو به وی اجازه نمی دهد که ذات آرمانگرایانه ی خود را با مصلحت جویی های احزاب گره زند. سیاسی بودن و سیاسی ماندن جنبش دانشجویی تنها به واسطه عقلانیت است که می تواند بافت قدرت را با چالش نقادانه خود شخم بزند.

سیاست زدگی، آفت این جنبش محسوب می شود و مهمترین پادتن این آفت، همان کارکرد عقلانی است که رفتارهای نامتجانس جنبش دانشجویی در مقابل گروه های سیاسی که رفتارهای نامتجانس جنبش دانشجویی در مقابل گروه های سیاسی و اقتصادی ذی نفوذ و حتی مردم را به حداقل می رساند. امام خامنه ای با اشاره به این واقعیت که دانشجو باید سیاسی باشد، فهم سیاسی دانشجو را مغایر با سیاسی کاری دانسته و می گویند:
 "دانشجوها باید سیاسی بشوند؛ یعنی فهم سیاسی پیدا کنند. فهم سیاسی غیر از سیاسی کاری و سیاسی بازی است، غیر از دستخوش جریان های سیاسی شدن است. اتفاقا فهم سیاسی باعث می شود آدم دستخوش جریان های سیاسی نشود ... من همیشه روی این حرفم تکیه می کنم که دانشگاه باید سیاسی باشد تا فریب نخورد و وسیله ای برای کسانی نشود که می خواهند سر به تن نظام نباشد." حرکت نکردن در میدان تنظیم شده دشمن آن چه که نبرد امروز نظام اسلامی با دشمنان دیرین را با گذشته متفاوت می سازد، ابزاری است که دشمن از آن برای ضربه زدن به این آب و خاک استفاده می کند. اگر در هشت سال دفاع مقدس خطوط مرزی کشور جبهه نبرد مستقیم سپاه اسلام با استکبار جهانی بود، امروز این جنگ صورت غیر مستقیم به خود گرفته و به جنگ نرم موسوم شده است. دانشگاه خط مقدم جنگ نرم است. حوادث تیرماه 1378 و فتنه هایی که دشمنان قسم خورده امروز در دانشگاه ها دنبال می کنند، موید این امر است.دانشجویی که دارای آگاهی و بصیرت سیاسی است، ابزار دست دشمنان نشده و در میدان تنظیم شده دشمن بازی نمی کند.
رهبر معظم انقلاب در این زمینه می گوید: "امروز وحدت ملت و دولت، اتحاد میان مسئولان کشور، رمز پیروزی است، که این را می خواهند به هم بزنند. من به شعارهای جوانی و شعار جوان ها اعتقاد دارم اما مراقب باشید این شعارها اختلاف ایجاد نکند، خواست دشمن را تامین نکند؛ در میدان تنظیم شده از سوی دشمن بازی نکنید. این را مراقب باشید. همه مراقب باشند؛ سیاسیون هم مراقب باشند، مطبوعاتی ها هم مراقب باشند، جوان ها هم مراقب باشند، خود مسئولین هم مراقب باشند."

...........................................

پ.ن 1: قصد نداشتم چیزی ذیل این مطالب بیارم اما حیفم اومد که نگم این بخش از مطالبات حضرت آقا  حساس ترین مطالبات ایشان هست. جایی که اگر مراقبت نکنیم حرکت روی لبه ی تیغی می ماند که هرآن ممکن است خودمان را ببرد. اینجاست که توجه به منویات حضرت آقا به معنای واقعی کلمه باید مورد نظر قرار گیرد.

 


 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic